Merkeztrade Kırıkkale Soğutma sistemleri ve chiller sistemleri hizmeti vermektedir. Kırıkkale’de çalışanların rahatlığı adına soğutma ve chiller imalatı yapmaktadır. Üretimini yaptığı gibi aynı zamanda montaj, kurulum ve yedek parça teminatı sağlamaktadır. Soğutma sistemleri ve chiller sistemleri cihazları fiyatlandırmaları için kesin bir şey söylenilmemektedir. Çünkü fiyatlandırmayı etkileyen birçok neden bulunmaktadır. Soğutma deposunda nitelikli malzemeler kullanılmaktadır. Malzeme fiyatları da bu oranda soğuk hava depolarının fiyatını etkilemektedir.

Soğuk Hava Deposu Fiyatlandırması

Deponuzun boyutlandırılmasına karar verdiğinizi varsayalım. Bütün ön araştırmalarınız tamamlanmaktadır. Saklama şartları ve tasarım konusunda bir fikriniz oluşmaktadır. Soğuk hava deposu montajı sağlayan işletmelerden fiyat toplamaya başladınız fakat çok ayrı fiyatlar ile karşılaştırılmaktadır. Bu noktada maliyet farkının en önemli nedeni malzeme kalitesi olmaktadır. Bazı işletmeler fiyatı düşürmek adına niteliksiz malzeme kullanmayı tercih etmektedir. Soğuk hava deposu kalitesiz malzemelerle çalışmaktadır. Ancak aşırı enerji harcayarak uzun zamanlı kaliteli malzemeye ödeyeceğinizden daha fazlasını ödenmektedir. Bir diğer olasılık ise soğuk hava deponuz işlevini doğru biçimde yerine getirmemektedir. Böylece soğuk hava deposuna boşa para vermemiş olunmaktadır. Sonuncusu ise sürekli çıkan bakım onarım ve parça değişimi gibi masraflar nedeniyle yine de fazla maddi kayıp yaşanmaktadır.

Soğuk hava deposu fiyatlandırması hesaplanırken ayrıca deponun kullanım sıklığı, ürün sirkülasyonu, ürünlerin kaç derecede muhafaza edilmesi gibi faktörler dikkate alınmaktadır. 

Dünya nüfusu hızla yükselmektedir.

Soğutma Sistemleri Maliyeti

Dünya nüfusu giderek artmakta ve tüketim alışkanlıkları değişmektedir. Bu değişimler gıda depolarına zamanla daha çok ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır. İhtiyaç artınca istekler artmaktadır. Bu isteklerin hızla karşılanması adına yeni ticaret kolları oluşturulmaya başlamaktadır. Artık soğuk hava deposu ticari bir faaliyet alanı olarak karşımızda olmaktadır.

Ticari amaçla kurulan soğuk hava deposu ücretleri 2023 yılında depolama amacıyla yapılan imalatlara göre oldukça yüksek olmaktadır. Ticari faaliyet için yapılan soğuk hava depoları depo kiralama sistemine dayanmaktadır. Yabancı ülkelerde 1 dolara olan kiralama ücreti Türkiye’de 6 dolara ulaşılmaktadır. Hal böyle olunca soğuk hava depolarına hızla istekler her geçen zaman artmaktadır.

Daha fazla bilgi için ve soğuk hava deposu fiyat listesi almak için arayınız.

Telefon
WhatsApp